אודות

בית אבות 'ירדן' הסמוך לחוף גלי גליל בנהריה, הוקם על ידי משה ונרדית לייבוביץ בשנת 1993, בבנין בו שכן במשך שנים רבות מלון 'ירדן' ההיסטורי. מאז ועד היום, נהנים הדיירים מטיפולם המסור של צוות העובדים, ממבחר עשיר של פעילויות במגוון תחומים, ומאוכל ביתי איכותי. כבר בכניסה ללובי הבית תוכלו לחוש באווירה הייחודית השוררת בו, ובדגש הניתן לייחודם ותחביביהם של כל דייר ודיירת.

 

צוות העובדים

בבית מתגוררים 60 דיירים, המלווים בכל שעות היממה על ידי סגל משפחתי ואוהב של כ- 25 אנשים – רופא, עובדת סוציאלית, אחים ואחיות מוסמכים, מרפאה בעיסוק, מדריכת כושר לגיל השלישי ומטפלות ותיקות. הבית אינו דוגל בחוקי "משמעת" כבדים, וכך התקשורת עם הדיירים, על כל רבדיה, מתנהלת בכבוד ובנועם כלפי כל דייר ודיירת – בסבלנות ובאהבה רבה. שעות הביקור בבית חופשיות למפגשים עם בני המשפחה, ולמעשה לא חלה עליהן הגבלה כלל.

 

משפחה אחת גדולה

האוכל המוגש בבית מוכן מדי יום מחומרי גלם טריים ואיכותיים בלבד, ובסביבה נקיה ומוקפדת. פעילויות התרבות המתקיימות בו נעשות תוך חשיבה משותפת עם הדיירים עצמם, ובני המשפחה מוזמנים לקחת בהן חלק – במטרה לחבר בין עולמם של הדיירים ובין המשפחה הגדולה והמורחבת הנקראת בית 'ירדן'. 

בשגרת היומיום מועברים שיעורים וחוגים מגוונים העונים לצרכיהם הרגשיים, הבריאותיים והחברתיים של הדיירים, הכל ברגישות ובהקשבה תמידית אחר רחשי ליבם – הן באופן אישי והן כקבוצה מלוכדת. כך בין היתר, נמנים מפגשי ריפוי בעיסוק, דרמה והתעמלות, בישול, תנ"ך, ציור, עבודות נייר ועוד – באלה האחרונים מעמידים המשתתפים מדי פעם בפעם את יצירותיהם בתערוכה ייעודית המוצגת במקום.

 

התאקלמות רגישה ומותאמת

המעבר לבית אבות מעלה איתו לא פעם חשש מובן – מפני המעבר עצמו וכן מהדרך בה יתקבלו ההורים במקומם החדש, על ידי הצוות וגם על ידי הדיירים האחרים. הסגל בבית 'ירדן' מבין היטב את החששות הללו ואת חשיבותו הרבה של תהליך ההתאקלמות באופן נעים ומכבד – ומאמין כי הוא בעל  השפעה רבה על אושרם של הדיירים בכל תקופת שהותם בו בהמשך. 

 

מסיבה זו, כל תהליך קליטה בבית יכלול ליווי גם לבני המשפחה, והסברים מפורטים אודות שלבי המעבר השונים. בית 'ירדן' חרט על דגלו להעניק את השירות הטוב והמקצועי ביותר לכל דייר ודיירת הנהנים מהמקום – ואין זה פלא כי לאחר קרוב לשלושה עשורים המצטרפים החדשים מגיעים אליו מפה לאוזן, בהצלחה שעושה לה כנפיים בכל רחבי הצפון.

 

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לכל שאלה ותהייה, במספר הטלפון של צחי – 04-9922966 

השאירו פרטים כדי לתאם פגישת היכרות