שאלות ותשובות

למי מתאים בית 'ירדן'?

מעמד הקליטה בבית 'ירדן' מיועד לדיירים עצמאים, או כאלה הזקוקים לעזרה יומיומית חלקית (תשושים). עם זאת, בקרב כמה מהדיירים הוותיקים חלה עם השנים הדרדרות במצבם הבריאותי, והם כמובן נשארים בבית ומקבלים טיפול מלא ומסור בהתאם למצבם.

איך נראה התפריט היומי בבית?

המנות המוגשות בבית 'ירדן' נבנות על פי שיקולים תזונתיים וקולינריים – על ידי שף הבית והצוות המקצועי בחמש ארוחות נפרדות, הנפרסות לאורך היום (ארוחות בוקר, צהרים וערב, ושתי ארוחות ביניים נוספות). הארוחות משתנות בדי יום ביומו, והן מתקיימות בחלל הישיבה המשותף בלובי -כאשר הצוות המטפל מוודא ביתר תשומת לב כי כולם אכן הגיעו לכלל הארוחות (למעט מקרים בהם דייר אינו יכול להגיע ללובי בשל מחלה, אז יוגשו הארוחות בחדרו ובסיוע ככל שיידרש).

מה קורה אם מצבו הבריאותי של דייר בבית 'ירדן' מדרדר?

בעת חירום חלילה, הדייר יקבל טיפול מיידי במקום וכן יוסע לבית החולים במידת הצורך – תוך שיתוף פעולה מלא עם המשפחה, בזמן אמת.
מלבד זאת, ברובם ככולם של מקרי הירידה בתפקוד ואפילו בהפיכתו של דייר לסיעודי, קיימת אפשרות להישאר בבית ללא כל שינוי – זאת מלבד הליווי הרפואי הצמוד כמובן, וההתאמה המדויקת לצרכיו הרפואיים החדשים של הדייר.

האם בית 'ירדן' מחזיק ברישיון מטעם משרד הבריאות?

על אף היותו מוחזק בבעלות פרטית, בית 'ירדן' פועל בשיתוף פעולה מלא ותחת פיקוחו השוטף של משרד הבריאות: במקום מועסקים אנשי טיפול, צוות רפואי, עובדת סוציאלית ומדריכים מקצועיים בהתאמה מלאה לנהלים שנקבעו על ידו.

אילו תנאי אירוח עומדים לרשות הדיירים מלבד שירותי הסעדה, טיפולים רפואיים וחוגים?

בית 'ירדן' פועל כבית לכל דבר, ועל כן הוא מעניק לדייריו שירותי כביסה וניקיון (בכל החללים בבית) כמו גם שירותי אבטחה, הכוללים מצלמות מעקב במרחב הציבורי ושירותי שמירה 24 שעות ביממה.

איך נראים חיי היומיום בבית 'ירדן'?

מלבד חוגי העשרה קבועים המתוכננים בקפידה, מפגשים חברתיים הנערכים ביוזמתם וניהולם של הדיירים (ובני המשפחה מוזמנים לכולם, ללא יוצא מהכלל), ההווי במקום מאפשר מפגש בלתי אמצע בין הדיירים עצמם – היוצרים חברויות אמיצות תוך טיפול סבלני ואוהב של הצוות. האווירה הקהילתית בבית היא אולי המאפיינת אותו ביותר, וגם מבקרים חדשים מבחינים מיד בהווי החיובי התוסס עם כניסתם לבית.

השאירו פרטים כדי לתאם פגישת היכרות